O przedszkolu

Pierwsza siedziba Przedszkola nr 3 mieściła się na ulicy św. Wojciecha. Od czerwca 1980 roku przedszkole zostało przeniesione do centrum miasta na ulicę Dąbrówki 13. Przedszkole liczy 8 oddziałów: 6 dopołudniowych i 2 popołudniowe tzw. „zerówkę”.
Każdy z tych oddziałów ma swoją nazwę:

Oddział I „Prosiaczki”
Oddział II „Kubusie”
Oddział III „Króliczki"
Oddział IV "Kangurki”
Oddział V "Pszczółki”
Oddział VI "Tygryski”
Oddział VII – „Pszczółki” grupa popołudniowa
Oddział VIII – „Tygryski II” grupa popołudniowa

Przedszkole posiada sześć sal. Całkowita powierzchnia placówki to 500 m2. Sale dzieci są przestronne, estetyczne, funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do zabaw i gier. Na zapleczu budynku znajduje się ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci. Ogród usytuowany jest z dala od ulicy, który jest ogrodzony i otoczony zielenią, zapewnia on dzieciom przyjazny oraz bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu.

W styczniu 2014 r. Kuratorium Oświaty w Poznaniu przeprowadziło ewaluację zewnętrzną mającą na celu zgromadzenie kompleksowych informacji na temat jakości pracy naszego przedszkola. Po zakończonej ewaluacji Zespół wizytatorów przedstawił raport. W ich ocenie nasza placówka uzyskała wysoki stopień spełnianych wymagań. Raport z ewaluacji zewnętrznej Przedszkola nr 3 dostępny jest na stronie www.npseo.pl

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.