^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

,,Króliczki'' i ,,Kubusie'' spacerują po Gnieźnie

Przedszkolaki ruszyły szukać posągów królików ,które pojawiły się na ulicach Gniezna. W Gnieźnie powstają nowe miejsca, skwerki oraz postacie z piastowskich legend, edukacyjne makiety oraz tablice informacyjne czy info kioski dla turystów, ciekawych historii Gniezna. „Przewodnikiem” pomiędzy poszczególnymi elementami powstającego Traktu Królewskiego są rzeźby królików.

„Dlaczego rzeźby przedstawiają króliki?” Otóż tłumaczymy, że etymologia polskiego słowa „królik” związana jest ze słowem „król” w języku niemieckim. Odszukaliśmy króliki;, na gnieźnieńskim rynku - postać "Królika Degustatora" (narożnik Rynku przy ul. Chrobrego) oraz na ul. Franciszkańska, przy sądzie - postać "Królika Skryby", na ul. Grzybowej ,,Królik Murarz'', na ul. Stromej i Słomianka ,,Rajca Miejski'' a na ul. Warszawskiej i Rzeźnickiej ,,Królik Szofer''.W kolejnych dniach postaramy się odszukać pozostałe króliki.

Fotorelacja z naszych poszukiwań.

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.