^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

„Mali odkrywcy tajemnic Kosmosu”

Aby poszerzyć naszą wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy do źródeł wiedzy, jakimi były: książki, filmy z Internetu, opowiadania, ilustracje, bajki oraz multimedialny program komputerowy: "Przygoda w Kosmosie". Poznaliśmy wiele ciekawych opowiadań i wierszy, np.: "Przedszkolaki lecą na księżyc", "Dzieci pana Astronoma", "Jestem Ufuś", "Dzieci Ziemi", "Spotkanie z Ufoludkiem", "Księżycowa podróż". Dzieci poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem, Układem Słonecznym, przestrzeniom międzyplanetarną, Podczas zajęć plastycznych namalowaliśmy Galaktyki. Wykonaliśmy także rakiety, którymi planowaliśmy podbić kosmos. Rakiety wykonaliśmy z rolek po papierze toaletowym, co także pokazało nam jak można wykorzystać odpady. Po wykonaniu rakiet , udaliśmy się na poszukiwanie Ufoludków. Zadanie okazało się bardzo trudne, gdyż nikt nie wiedział jak one wyglądają. dlatego rozwijaliśmy twórcze myślenie opisując wygląd Zielonego Ludka. i tak powstały nasze kolejne prace plastyczne: "Tak wyobrażam sobie Ufoludka".

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.