^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

WITAMY WIOSNĘ W PRZEDSZKOLU

 

 

Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku i wszyscy czekamy na nią z niecierpliwością. W dniu 21 marca wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali przedszkolnej, żeby wspólnie powitać wiosnę. W tym roku grupa „Pszczółki II” przygotowała dla nas przedstawienie pt.: „Witaj wiosno”. Uroczystego wiosennego nastroju dodawały stroje dzieci – w tym dniu dominującą barwą wśród przedszkolaków był kolor zielony .

Po przedstawieniu wszyscy wyruszyliśmy barwnym pochodem ze słomianymi kukłami Marzanny do przedszkolnego ogródka. Głośnymi okrzykami i wesołą zabawą przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę. Na koniec nastąpiło uroczyste spalenie Marzanny. 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.