^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

Wigilia w przedszkolu

 

 

 

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole.

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść.

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia.

To noc wyjątkowa jedyna,

niepowtarzalna noc Bożego Narodzenia.

 

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu z nas jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie.

W środę 20 grudnia magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się wszystkim dzieciom z naszego przedszkola. Świąteczny nastrój podkreśliła przedstawiona przez dzieci z grupy „Pszczółki” ,,Jasełka". Zgodnie z tradycją wystąpili w nich: Maria i Józef, trzej królowie, pasterze i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię.

Wszystkie przedszkolaki w skupieniu oczekiwały na przybycie Gwiazdora. Rozmowa z przybyłym gościem była stresująca i u niejednego łobuziaka wywołała łzy. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Dzieci smakowały barszczyk, pierogi z kapustą i grzybami i inne smakołyki. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

Wystawiona Jasełka, wprawiła wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowe zdjęcia.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.