^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

,,Halloween z Króliczkami ''

 

Ostatni dzień października w grupie ,,Króliczki'' był dniem pod hasłem „Halloween”. Najpierw przeprowadziliśmy zabawy badawcze z dynią w roli głównej. Opisywaliśmy jej wygląd, kształt, ważyliśmy „na oko”, dotykaliśmy, zastanawialiśmy się, po co jest dynia i co można z niej zrobić?

Propozycji było dużo, po dyskusji wybraliśmy, że zrobimy z niej lampion. Najpierw narysowaliśmy oczy, nos, usta – elementy, które należy wyciąć. Wycięciem narysowanych części zajęła się pani i wtedy okazało się, co dynia ma w środku.

 

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola przebrane za wampiry, duchy, czarownice lub ukryły twarz za maskami. Dominującym kolorem w Halloween był kolor czarny ,fioletowy i pomarańczowy. Po śniadaniu rozpoczął się halloweenowy korowód. Próbowaliśmy przestraszyć nasze panie oraz kolegów i koleżanki z innych grup , aby nie spotkał ich z naszej strony psikus musieli się wykupić cukierkami – w myśl powiedzenia „Cukierek albo psikus”. Nie wszystkim się to udało wykupić i dlatego spotkał ich z naszej strony psikus. Oto fotorelacja z ,,Halloweenu'' przygotowanego przez grupę ,,Króliczki''.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.