^Powrót na górę
logo
 
 
 
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

 

DĄB WOLNOŚCI

 

 

Na zaproszenie Polskiego Klubu Ekologicznego Koło w Gnieźnie, grupa Pszczółki  udała się  na Plac Pielgrzyma przy Katedrze Gnieźnieńskiej. Spotkanie odbywało się w rocznicę  posadzenia w tym miejscu symbolicznego drzewa - Dębu Wolności,  w celu uczczenia 25 rocznicy odzyskania wolności, a nastąpiło to z inicjatywy Lasów Państwowych obchodzących wówczas Jubileusz 90–lecia powstania.

Polski Klub Ekologiczny powołał wówczas honorowego Strażnika Dębu Wolności, który przez rok opiekuje się drzewem i sporządza ze swoich obserwacji kronikę najciekawszych wydarzeń, których „Dąb był świadkiem”. Tytuł ten  przyznawany jest młodzieży, która w danym roku zdobyła tytuł Ekolidera - dwukrotnie przypadł w udziale młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Gnieźnie, następnie Szkole Podstawowej w Karniszewie.  Obecnie przekazano opiekę nad Dębem Wolności, Szkole Podstawowej w Witkowie - Ekoliderowi 2016/2017.

 

Copyright © 2013. Przedszkole nr 3 - Gniezno Rights Reserved.